Abstract loop art on dark blue background

SAS Global Forum Proceedings / SUGI 1995

SAS Global Forum Proceedings cover - SUGI 20 1995

Copyright_Info_Sugi95.pdf

Sally A. Roberson

C. Olivia Parr Rud

Nancy McDermott, Cynthia White

Richard D. Langston

Erik S. Larsen, Daniel DiPrimeo

Howard Levine

Richard McNally

Richard Zepp

Eric T. Sun, Ching-Chang Hwang

Emmanuel Mohandoss, Shein-Chung Chow

Beth Bednarek

Daniel Dower

Charles Weyhenmeyer, Richard Schomburg

C. Michael Whitney

John Barnum, Craig Sampson

S. Paul Wright

Kim L. Kolbe Ritzow

Scott Scheleur, Julia L. Bienias, David Stachurski, David Lassman

Masakazu Andoh, Tohru Uwoi

William R. Gjertsen

Marge Scerbo, Alan C. Wilson

Randall D. Tobias

Michael S. Lajiness

Tracy L. Lord

Heman Robinson

C. J. Tian, S. Shiue

Deb Cassidy

Liz Simon

Todd C. Folsom

Lawrence Moulton, Roy St. Laurent, Lisa Weissfeld

Heman Robinson

Janet E. Stuelpner

Paul J. Ratnaraj

Alan Dickson

Chikuma Hamada, Junji Kishimoto

Terrie Linker

Greg Shanker, David Hand

Karen Grippo, John Chen, Lisa Brown

Faith Durham

Annette M. Green, David Umbach

Jan Buzydlowski

Deb Cassidy

LeRoy Bessler

Andrew Kopras

Deborah A. Testa, Karen Michiels, Thomas Lim

Ria Poole

Martin J. Rosenberg

Mark Brown, Sarah Darden

Deb Cassidy

LeRoy Bessler

Ming Chang, Russell D. Wolfinger

Erik W. Tilanus

Laura Ichikawa, William E. Barlow

Cynthia A. Stetz

Ralph Royce

Paul C. Wehr, Albert Mo

Jeffrey C. Phillips, Robert G. Hall

Julia L. Bienias

Thomas A. Miron

Barbara Ledwith-Crosby

Marge Scerbo

Deb Cassidy

C. Michael Whitney

Frank Dilorio, Nancy J. Michal

Ala Majid Sweidan, Bernd Doetzkies

Fred Berneche, James Gutt

Thomas J. Winn, Jr.

Robin Reese, D'Arcy Dittmer, Daphne McCarley, Don Waddell

Michael Friendly

Andrew A. Norton

Jason Thomas

William S. Calvert, Margaret Calvert

Chip Rhodes, Claire McCullough

Philip Van Dusen

Palmer Marrel-Samuels

Daryl R. Hoffman

Kirk Paul Lafler

Nancy Hill

Terry Shaffer, N. Paige Groninger

Joseph Wang

Orion V. Hanger

Lori D. Griffin

Annette I. Ladan

Helen-Jean Talbott

David Sommer

Stephen C. Scott

William D. Clifford

David Smith

Tricia Dudley, Tim Rowles, Robert Chu

Barbara B. Okerson, Dominique Vacheron

Richard D. Langston

Don Stanley

Michael Coen, Michael Fiola

John Price, Mark W. Cates

Paul J. Waldowski

Daniel R. Bretheim, Ryan Carr

Robert Chu, Susan Tideman

Jack N. Shoemaker

Laurie T. Elstun

Lisa P. Wayte

Hany Abou Taleb, Genevieve Kearse

Ashok Mehta

Hugh Geary

Steve Beckner

Faith R. Sloan

Paul E. Pope, J. Reynaldo A. Santos

Donna O. Fulenwider, Bradley W. Klenz, Lorraine Schacht

Jim Anderson

David F. Kolb

Bruce Nawrocki

Beverly Dudley, Henrietta Cummings

Robert Hood

Frank S. Palmieri, Rob Rosen

James Daughtry, Jonathan Pinder, Edwin Tang, William R. Gjertsen

Steven A. Wilson, Joseph Terdiman

Wayne E. Watson

Richard D. Langston, Gregory S. Nelson

Earl R. Westerlund

John C. Boling

Becky Smith, Emily P. Wallace, Art Conklin

Lawrence C. Marsh, Karin Wells

Faith R. Sloan

Jeffrey A. Polzin, Susan M. O'Connor

Walter Hufford, Jr.

M. Kumar Sagar

Margaret K. Schrempf

Beth Witmer, Daniel Dower

Sharon Barker

Daryl R. Hoffman

Bryan Wolfe

Greg Rodgers, Sarah Luker, Glen McBride, Glen Buckner, Carey Boldenow

Manuel Lombardero

Wolfgang Hartmann, James J. Ashton

Julie A. Maddox

Ramon C. Littell

LeRoy Bessler

Joseph Wang, David Postma, Walter Grech

Mark W. Cates

Ken Ellis

Ying C. So, Warren F. Kuhfeld

Janice Kolb, John Hansen

S. David Riba

Barry R. Cohen

Timothy E. O'Brien

Douglas McAliaster

Philip d'Almada

Ray Pass

Ray Pass

Erik W. Tilanus

Karin Edwards, Cheryl Walker

Larry Hatcher

Jerry Plaatje

Mark Moss, William C. Murphy

Huixing Tang, Kerril S. Bauerly, David Swift

Michelle Buchecker

Ali Dogrusoz, Nitin S. Patel, Ronald E. Stogner

Loretta Golby, Serge Dupuis

Derek Drummond

Jeffrey Abolafia, Sally Muller

John W. Laing

Richard D. Langston, Meade Morgan

Ellen Joyner, Lee Edwards

LeRoy Bessler

Kelly Hood, Sylvia Miller

LeRoy Bessler

E. Charlene Drago, Tom Filloon

Bruce F. Gilsen

Barbara Lepidus Carlson, Brenda Cox, Linda Bandeh

Hugh McCabe

Serge Dupuis

David Waldron, E. Jaderlund, M. J. O'Nuska III

Arthur L. Carpenter

Diane E. Brown

Alan Dickson, Ray Pass

Alan Dickson, Ray Pass

Paul Kent

Michael Renella, Michael R. Gibson, Amy Vicioso, Christy Garrison

Michelle Buchecker

Christopher Walker, John Sliogeris

Lucia Ward-Alexander, Melvin T. Alexander

LeRoy Bessler

Aileen L. Yam

Ronald P. Cody

Charles Longua, Steve Hansen

R. Sherry Furr, Stuart B. Levine

Carol Williams Rigsbee

Steven A. Wilson

George Matthews

Arthur L. Carpenter

William Accomando, Joel M. Hoffman, Robert J. Moore

William F. Heffner, Mark V. Schaffer

Todd C. Folsom

Jacqueline A. Wendel, Daniel Nosek

Daphne E. Ewing

Ryan Carr, Daniel R. Bretheim

Barbara Blum, Cynthia Hurle

Lorraine Schacht, Donna O. Fulenwider, Bradley W. Klenz

Gregory S. Nelson

Kathe Richards

Daniel M. Plath, Gail Kirby

Stephanie Reinard, Cheryl A. Garner

Nancy Fictum

D. J. Penix

Daniel E. Bruns

Matthew J. Becker

Candy R. Habich

John Badolato

Charles E. Shipp, Kirk Paul Lafler

Daniel J. Squillace, Annette Tharpe

Priscilla E. Van Grevenhof

Kenneth Bukowski, ViswanaThan Ramakrishnan, Joanne Meyer, William G. Henderson, Mary Ellen Vitek, Mary Biondic, Jack Goldberg

Sandra D. Schlotzhauer, Gary S. Klonicki

Melvin T. Alexander, Brian Hogan, Carl T. Brooks

Didier Cros

Judy Loren

Daphne E. Ewing

Randy C. Finch

Greg M. Woolridge, Paul R. Coe

Jin-Chyun Yang, Jin-Shan Yang

Beth Bednarek, Jim Malizia

Dennis W. King

Teresia Arthur, Todd Lack

Carl R. Haske

Jack Bulkley

F. Joseph Kelley

Clarence Jackson

Beth Bednarek

Carmen Gillern, William C. Murphy, Ronald J. Billings

Laurie Rose

Ken Ellis

Mary Cowmeadow, Paul C. Wehr

Lori D. Griffin

Henry B. Winsor, P. K. Sharma

Michael Swift, Bradley Haig

Laurie Tuason

Ralph W. Leighton

Dan Gronell

Alvin M. Best, III

Jim Nelson, Matthew Grover

Andrew T. Kuligowski

Amitava Ghosh

Robert Allison, Jr., Moon Suh

Back to Top