Abstract loop art on dark blue background

SAS Global Forum Proceedings / SUGI 1983

SAS Global Forum Proceedings cover - SUGI 8 1983

Copyright_Info_Sugi83.pdf

John R. Gleason

Michael Zambruski

Michael S. Lajiness

Ronald R. Hocking

Jesse Gary, Ann Kennedy Handler

Laura S. Vendeland

John Hackman

Gary G. Koch, Maura E. Stokes

William A.T. Archambault, Jr., James J. Tiede

Charles E. Rich

Marvin D. Troutt

Paulette Johnson, George A. Milliken

Grant Blank, Andrew A. Norton

Ann S. Allen, Alvin M. Best, III, C. Royce Claytor

Craig Dickstein, J. Michael Shaughnessy

Richard L. Gimarc

Alan C. Fisher, Daniel M. Wildman

Charles E. Rich

Charles E. Rich

Debora J. Frye

K. Thomas Carr, Roger B. Glaser, Clark M. Roberts

J.D. Hill

Barbara Belasco, Suzanne Ives

Laura S. Vendeland

Emilio A. Icaza

Thomas R. Hoffman, Linda Tanis

Paul W. Fingerman

Richard A. Boro, Elaine S. Pretz

Donna R. Park, Stephen J. Ruberg

Carol M. Reilly

Mary S. Hirsch, E. Moye Rutledge

Donna Hollis Hudson, Mark Worrell

Steven N. Blair, Nancy N. Goodyear

Blair MacDougall

Alan Eaton, Ken Howell

Shayle R. Searle

Clifford L. Hirsch, Mary S. Hirsch, Terri J. Rau

Roger D. Aitchison, Saul L. Gitomer, M. Lorie Skalland

S.J. Bean, Paul N. Somerville

James E. Laughlin, James S. Roberts

Robert G. Brookshire, Claudia C. Putnam

James E. Laughlin, James S. Roberts

Ross Dennis

Judith L. Cohen

Greg Binzer, David Morganstein

David R. Dolkart

P. L. Olympia

Michael D. Rhoads

Claude Jackson

Robert Bury, Claire Fromme

Timothy Wyant

Jacob V. Aranda, Ted Van Rossum

E.D. Mitchell, Cathy P. Tong, R.D. Weisel

Craig N. Mills, David L. Ransen

Russell Gilbert, William Ingram III, James W. Parkes

Ronald Anderson, Susanne Daood, Philip Reilly, Priscilla VanGrevenhof

Joshua Sharlin

Garry S. Meyer

Kent W. Bauman

Julie Stremel

Richard J. Williford

Debra Milstein

Federick E. Livesay, Robert L. Van Duyn

Earl Nall, Peter L. Rikard, Staff of SAS Institute

Margaret J. Martin, William A. Powers

Judith H. Mopsik

Peter L. Jobusch

Kathleen Karpenter Dietrich, Daniel L. Weiner

Eric Poon, Marvin D. Troutt

John L. Hall, Jr

Sivaram Kalyandrug, Akira Kondo

C. Royce Claytor, N. H. Wooding, Jr.

Alissa S. Bernholc, Ronald P. Cody

Bonnie Brown Jacobson

Ben Burge, Maureen Halloran, C. David Hardison, Robert Hizer

Lawrence W. Grimes, Hoke S. Hill

John M. Rinehart

Jack Gochenouer

Russell G. Hackett, Jr.

Richard B. Waina

Cary N. Prague

Marc-david Cohen, Alan Eaton, William R. Gjertsen

David C. Schlotzhauer

Paul D. Hamilton, Patric Dale McCray, Michael C. Palmer

John D. Friedmann

Marc-david Cohen

Philip S. Dow

Dennis M. Case, Scott L. McGregor

Mireille Leger, Frederick E. Pratter

Jon Chalfant-Walker, Timothy Wyant

Karen L. Daniels, Michael P. Farrell, Jonathan C. Goyert, Rodney H. Strand

Peter A. Lachenbruch, Robert F. Woolson

Cynthia Dietz, J.D. Young

William J. Harrison

Jean-Michel Gautier

Steven N. Blair, David A. Ludwig

Charles F. Hofacker

Nachum Finger, Nelson M. Fraiman, Sheldon Kutnick, Murray Mohl

Lawrence C. Marsh

Kenneth L. Koonce, W.G. Warren

Ingrid A. Amara, Susan Atkinson, Gary G. Koch, William M. Stanish

David I. Hopp, Robert W. Staley

James H. Smith

Yutaka Kimura, Saburo Saeda, Takashi Shitomi

Charles E. Gates, James P. Geaghan, George D. Williams

Diane Fairclough, Ronald W. Helms

Robert S. Barcikowski, Randall R. Robey

Susanne Daood, James M. Naessens, Kenneth P. Offord

Bradley J. Dain, Jon L. Kosanke, Kenneth P. Offord

Joseph R. Fischer, Jr., William G. Jackson, Jr

Thomas R. Fleming, Kenneth P. Offord

Ramon C. Littell, Richard O. Lynch

Keith E. Muller

Thomas J. Blashke, Rodger Madison

Peter L. Rikard

Robert D. Lewis

David Burrage, Michael Gilman

Robert M. Hamer

Ramon C. Littell

Wayne Beekman, Cary Toor

William Alexander, C. Richard Shumway, Hovav Talpaz

Rudolf J. Freund

Anthony A. Billings, E. James Harner

Daniel M. Chilko, Gerald R. Hobbs

Richard H. LaRue, Clayton D. Stewart

Andrew J. L. Cary

Edward L. Spitznagel

Susanna F.M. Clarkson, Douglas B. Clarkson

James M. Watts

James M. Watts

Richard W. La Valley, Eugene Mertz

R. Bryan Erb, Gary E. Graybeal, Cecil R. Hallum

Eileen Driscoll

Richard A. Usanis

Akira Kondo

Robert P. Parks

Barbara Belasco, Suzanne Ives

Raymond A. Gibley, Heidi J. Schoen

Robert M. Neil

David H. Christiansen, James D. Hosking

Ross Z. Merlin

Patricia M. Caporal, C.J. Hahn

Scott L. McGregor, Mary Nelson

Scott L. McGregor, Mary Nelson

Joanne DiPietro, Sampson Tu

J. Harvey Trimble, Jr

Douglas C. Montgomery

Lawrence W. Grimes, Hoke S. Hill

Paul C. Willman

Jean Ussery

John Jay Hilfiger

D. Benoit Sorhaindo, U.V. Subba-Rao, R. Suhir

Robert H. Torgler

Joy Reel

Melvin Moeschberger, P .K. Tandon

P. L. Olympia

Donald J. Henderson

Saeid B. Amini, Peter A. Lachenbruch, Robert F. Woolson

David W. Johnson, John R. Schultz, Anthony A. Sinkula

Robert S. Workman

Ronald J. Classen, David W. Elizandro, Scott O. Starks

Keith E. Muller, Kathleen J. Seiple

William J. Wilson

Roy A. Clark

Robert S. Barcikowski, Randall R. Robey

Robert M. Ray

Scott L. McGregor, Mary Nelson

Misa Gratton

Mark E. Showers

G. Will Cook

Rosilind L. Ibrahim

Mary Anne Armstrong

David Burrage, Michael Gilman

Stephen M. Smith

Mike Atkinson, Ron Boehm, Sandy Hemphill

John C. Brocklebank

William D. Kalsbeek, James Rochon

Steven R. Schacht

Harji I. Patel

Back to Top