Abstract loop art on dark blue background

SAS European Users Group International Proceedings
SEUGI 1999

SAS Global Forum Proceedings cover - SEUGI 17 1999

Fred Tenkirk

A. Geertz, I. Konig, Ing. B. Dudink, Ir. E. Lekkerkerker-Smit, Ir. M. Klijn

Llius Pons

Steve Morton

Xavier Draye

Ludwig Fruhauf

Alberto Saccardi, Frank Fiocca

Ben Ashford

Ronald Mulder

Jukka Virtanen

Marc Hanseene, Sabine Vanmaercke, Sigrid Spruyt

Eeberhard Gratz

Arto Arffmann

Margarida Bajanca

Ivor Moan, Mike Kalt

Felicienne Bloemers

Dionino Di Florio

Klaas-Pieter Vlieg

Deborah Allon, Estelle Gilman, Paul Nicholson

Peter Crawford

Chris Olinger

Rik van de Weerthof

Bob Rodriguez

Mark Bodt

Simon Warman-Freed

George Damianov

Elize Basson, Gert van der Linde

Anders Hallgren

Jonathan Hornby

Paul Kent

Goran Lord, Hans Gustafsson

Jean Boudy

Martin Sjoholm

Julia Farkasova

Elena Muriel

Leigh Ihnen

Justine Barber

Patrick Genyn

Sven Farber

Ian Thornhill

James Cannon

Stephen Ludlow, Steve Rawes

Thomas Koschlig

Michael Matthews

Angela Ancona, Emiliano Laruccia, Flavio Addolorato

Christian Leleux, Samuel de Klerck

Nico Kuijper

Wim D'Hallweyn

Christina Dietz, Rolf Huxoll

Lynette Stassen

Ivan Clemente

Tiziana D'Alesia

Hendrik Wagner

Bernd Drewes

Gerhard Held, Gloria Miller

Franky De Cooman

Dave Annis, Turlough Fitzpatrick

Attila Papp, Eva Torda, Rózsa Tóth

Nicolas Radulovic, Ricardo Olea

Allan Toft

Bart Heinsius, Rudolf Vobornik

Arnfried Ossen

Francis Steelandt, Ignace Follet

I. Izquierdo, J. Migel Garcia-Santesmases

Levin de Nooij

Hayo Hasselmann

Chip Kelly, Mark Torr

Dave Smith, Sandy Meek

Allison Low

Mark Torr

Philip Raymond Holland

Jane Hawksworth

Jacek Kaukiel

Jurgen Wingorz

Michael Matthews

Rudy Gyzen

Carol Rigsbee

Scott Anderson

Jesper Vork

Per Andersen

Marti Laitinen

Olavi Joutsi

Gunnar Magnusson

Robert Owen

Berthold Weismann

Steve Hiorns

Heike Czichy, Jim Davis

Tadeusz Stawicki

Charles Stiffler, Vesna Luzar-Stiffler

Jane Hawksworth, Linda Saul

John Brocklebank, Michael Leonard, Taiyeong Lee

Tony Payne

Markhu Suni

Frank Johannsen

Deborah Allon

Michael Silva

Andrew Oliver

Dag Refvem

Mika Leinonen

Walter Verhoeven

A. Geerts, D. Peelen, Danny Dikstaal, Gert Scholtes, I. Konig, R. Lagcher

Christ D'haeveloose, Christ D'haeveloose

Richard Doherty

Joel Bourreau, Pascal Maurice

Richard Seery, Simon Ansfield

Foppe Vogd

David Sherry

Bubba Tyler

Jonas Sallander, Peder Blomgren

Andrej Pajenk, Anton Cizman, Samo Cerc

Michael Bower, Tony Cotterill

Allan Russell

Michael Jensen, Ole Weinreich, Sven Gaffron

Jan Meszaros

Flavio Bonifacio

Kurt Thearling

Patrick Imark

Simon Ansfield

Christopher A. Roper

Giovanni Maio

Zdzislaw Dec

Mark Torr

Alessandro Pozzoli, Lindsay Walton, Micaela Cera

Christophe de Noaillat

Frank Koetsier, Onno van den Brink

Buch

Frank Leistner

Verónique Arthaud Bowen

Wolfram Greiner

Bonacho

Jan van der Leeuw

Frank van der Willigen

Andrew Wilcox

Morten B. Pedersen

Zbynek Studnicka

Chris Luckman

Livia Della Ragione, Mario Rapone

Jouni Leskinen

Kristin Nauta

Luigi Golfieri

Peter Snelling

Jose Manuel Rey

Jukka Luostarinen

Claudio Bianconcini

Duane Ressler, Mark Moorman, Randy Pierce

Pierre Vandemaele

Julian Rioja, Manuel Rincon

Gertrud-Elisabeth Bonifer, Udo Schmitt

Pacal Loosveldt

Hans Broekhuisen

Patrick O'Donoghue, Tim Thompson

Wojciech Sypko

Leigh Ihnen, Maureen Chew, Tom Keefer

Carlo Grandi

Charles Stiffler, Vesna Luzar Stiffler

Ari-Pekka Neuvonen

Ivan Vrancic

Aswin Bouwmeester

Andrew Ratcliffe

Altieri Patrizia, Liana Veronico

Jim Davis

Antti Suopera, Eugen Koev, Hannu Lehtimaki, Yrjo Vartia

Maurizio Mondello, Maurizio Ferconi

Stijn Vermeulen

Paul Padley

Geert Peeters, Patrick Schillemans, Perry Heijne

Esa Hannula, Jukka Korva

Markhu Suni

Bruno Peeters, Francine Gheyle

David Fisher

Hans van Liere

Pankaj Mistry

Harold van Puijenbroek

Giacomo Patrizi

Peter Bailey

Jan Andrzej Domitrz, Magdalena Topczewska

Federico Ambrogi, Guido Cussocrea, Massimo Saputo

Laurent Sasso

C. Vander Vorst, Lieve Debaecke

Bart Guijt

Shi-Tao Yeh

Steve Jenisch

Celine Bensoussan

Henrik Forsman

Derek Powell

James Woods

Ami Ghosh

Karin Edwards

Christina von Rotz

Anuska Ferligoj, Igor Horvat, Joze Rovan

Andreas Noren

James Jury

Ferenc Lakó, Peter Szilágyi

Alaa Alagamawi

Wojciech Chybowski

Tony Woods

Pascal de Poorter

Richard Seery

Wolf-Dieter Batz

Giuseppe Marcon

Martin Seith

Frank Boggasch

Frank-Stefan Rock

Jean-Pierre van Dessel, Patrick Van der Veken

Hans Hulpiau, Jean-Louis Hernandez, Jonathan Dean, Thierry Lannoo

Gareth Tucker

Scheunemann

Chris Luckman

Bob Rodriguez

Peter Albrecht

Kees Timbers, Popko de Vlugt

Chris Henricx, Dirk Waegemans, Ignace Follet

Jean Claude Aron

Katalin Koczkane

Peter Van Gils

Bernadette Ruane

Gad Kotler

Georg A. Mathis, Guido Schaub

Tim Thranegaards

Riccardo Proni

Benedikt Amacker

Peter Bull

Piet van Montfort, Stephan Kordelaar

Frank Poppe

Adrian M. Weiss, Frank Block, Patrick Schnemann

Pawel Machalski

Michael Silva

Robert Addis

Ida R. Carapelle

Christopher A. Roper

Luis Bettencourt Moniz

Alan J. Watkins, Richard Johnson

Luis Bettencourt Moniz

Michael O’Kelly

Frank Nauta

Anton Fuchs

Rudy Gyzen

Heinz-Peter Dickerman, Jochen Kissel

Richard Doherty

Jennifer Clegg, Pat Bostic, Thomas Goettsche

Daniel Morris

Dirk Storms

Jon Pallas

Scott Anderson

Scott Anderson

Gerhard Held, John Brocklebank

Karin Essmann

Mark Torr

Luigi Golfieri

Adrian Jones

Steven Maginnis

Back to Top