Abstract loop art on dark blue background

SAS European Users Group International Proceedings
SEUGI 2001

SAS Global Forum Proceedings cover - SEUGI 19 2001

Bernd Drewes

Mark Ansell

Kerstin Plehwe

Francesco Marzocchi, Renato Coppi, Roberto Tognazzi

Roberto Noceta

Bernd Brodersen, Clemens Kraus

Adrian Mattioli, Margie van Straten

Paolo Frassetto, Valeria Severini

Camilo De Vecchis, Maria Murri

Olavi Kauhanen, Seppo Heinonen

H. Hasselmann

Giuseppe Marcon, Maria Rita Pepe

Sharief Allie

Sharief Allie

Lori Guido

Dionino Di Florio, Fabio Luzzi, Giuseppe Marcon, Jennifer Leech, Maria Rita Pepe

Annarosa Busetto, Luisa Agostinis, Simonetta Finoli

Marco Cammi

Turlough Fitzpatrick

Christophe Bonnart, Colpin Philippe

Sanja Vuckovic

Johan Velema, Willem Boersma

A. Pellegrini, G. Parrillo, G. Porcelli

Joachim Esser

Michal Michalak

Giovanni Chiabrando

Donatella Gandino

Anton Fuchs

Alessandra Turi

Simon Hughes

Dan Squillace

Morten Halver

Furio Camillo, Stefano Zecchi

Anton Hirschowitz

Gerard Vignaud, Serge Vanborre

Freda Cameron, Martin Stiegler, Paul Padley

Hans Thomsen

Flavio Bonifacio, Oreste Porreca

Alan Eaton

Claudio Bocci, Gianni Santerini

Angelo Marvaldi

Barry Young

Olivier Wilm

Barbara Brusegan

Philip Bosinoff

Markus Duerring

Elisabete Silva, Henrique Nicola

Philipp Mengis

Lidija Petkovska, Valentina Jankovik

Andrzej Tyrowicz

Karin Nischk, Wolfgang Hofbauer

Barrie Nelson, Robert Davis

Jennifer Major

Gianni Fuolega, Mario Migliori

Stephan Haux

Adrian Reynolds

Peter Bull

Bayan Dekker

Rosemarie Ruotto

David Christian Dayan, Guiseppe Marcon, Simona Vezzosi

Konstantin Lista

Ruth Brogan

Brigitte Ley

Kris Vranken

Ismo Saukkonen

Udo Schmitt

Adrian Bruty

Achim Granzen, David Kelley, Paul Kent

Romor Pierantonio, Vicario Gianni

Igor Movchikov

Henning Lillejord, Paal Navestad

Achim Granzen

Klaus-Peter Huber, Rainer Urbahns

David Porter

Furio Camillo, Stefano Sforza

Christine Schweizer, Frank Sauberlich, Klaus-Peter Huber, Rainer Dorfler

Jolie Reichel

Paul Burgess

Clare Somerville

Gad Kotler

Said Nechab

Sigurd Hermansen

Lucien Hofmann, Torsten Rosenkraenzer

Jeremy Gurney

Manfred Kiefer, Steve Beatrous

Angela Rinaldi

Helmut Maderbacher

Markus Laub

Alberto Saccardi, Fabio Marchetti

Sven Gaffron

Gaie Davidson-Burnet, Liz Peters, Richard Coleman

Luis Miguel Muruzabal

Nicolas Bull

Anders Finckenhagen

Carol Calvert

Richard Seery

Jani Pusenjak

Brian Watts

Julien Vanhemmens, N. Lanaerts, T. Le Tri

Enzo Ferrari

Grieko Enter

Andreas Moren

Ronny Schrijvers, Rudi Verbeeck

Maja Ledic Blazevic

Hein Lochner, Nigel Wigram

John Nysse

Marcelle Georgiev, Mohan Namboodiri

Paull Lawrence

Wil Amian

Eva Habori

Matthias Boge

Guido Cuzzocrea, Ignazia Vitali, Linda Pimpinelli, Salvina Piccarreta

Hendrik Wagner

Christine Ritter

Jorg Hohling

V. E. Sorokoumov, V. V. Konuzin, V. V. Pakhomov

Anders Holte

A. C. Catitti, A. Tazzi, L. Cococcia

Henning Pedersen

Peter Bull

Betty Silver

Dave Apter

Gunter Witsch, Markus Ehl

Angela Rinaldi, Furio Camillo

J. Pietrzykowski, J. Granat, P. Witan

Jonathan Hornby

David Duling, Gerhard Held

Stuart Nisbet

Jukka Riivari

Adrian Bruty

John La Bore, Michael Pell, Randy Curnutt

Rik van de Weerthof

Henning Lillejord, Paal Navestad

Jonathan Jones

Andrew Pleming, Stephan Haux

Ingrid Hertel

Gerhard Braas

Luis Valadares Tavares, Manuel Joao Pereira

Andrea Dorigo, Andrea Dorigo, Giovanni Lux

Pankaj Mistry

Bart Heinsius

Irmantas Kamienas

Patrick Duchateau

Antonio Canals, Esther Remiro

Christine Le Bras

Antonio Arce

Boris Weimann, Gero Niessen

Harmut Komme, Jan Olaf Weber

Peter Wolpers, Timo Holtig

Antoni Canals, Javier Rojas

Leonardo Flora

Ariane Liger-Belair Sioufi, Jean Le Nouvel

Achim Granzen

Szekeres Csaba

Don Hatcher

Craig Stires

Ian Cox

Augusto Argento

Erwin van Dongen

Andrei Trifonov, Roman Volynets

Dietrich O. Banschbach

Ingrid Hertel

Anna Surova, Jan Maly, Jaroslav Kafka

Jose M. Narciso

Dave Annis

Philip Whittall

Giovanni Pietrobelli

Henrik Helmholt

Tom Bureau

C. Windolph, E. Honak

Antonio Alonzi, Claudia Carletti

Andrea Baker

A. Vanassia, E. Tizzani, Nguyen Van Danh, R. Corneo, V. Nanni

Marek Wilczewski

Henning Dekant, Stefan Gossler

Bernd Steinmetz

Jennifer Major

Steve Oestreicher

Krzysztol Marczak

Marco Lang

Barbara Schneider

Carlo Ramella

Frederick D. Busche

Ida Carapelle, Michael Berton

Carl A. Touchie

Giovanni Meccariello, Livia Della Ragione, Mario Rapone

Joost Muller, Popko de Vlugt

Allan Russell, Stefan Gossler

Isabelle Richard, Joseph Garacoits

Francesco Negrato

Paul Alton

Huw Davis

Pierfrancesco Cocco

Nelle Schantz, Randy Betancourt

Bernd Drewes, Wayne Thompson

Ian Pimblett

Jaana Jarvelainen

Niels Stout

Alan Buda, Daniele Frisoni, Leonardo Modeo

Justine Eastman

Suzanne Palkoski

Massimo Fabris, Stefano Lanzoni

Christine Le Bras

Fabio Veronese

Mik Kristensen

Ernst Schrey

Antonio Lentini

Sascha Schubert

Steve Morton

Marc-Andre Bumann

C. Mouret, J. F. Coste, J. P. Valois

Darryl Lawrence

Frank Lieble

Christine Vander Vorst

Erika Blanc, Paolo Giudici

Paolo Montanari

Haidong (Don) Tang

Jurgen Druyts, Pascal Verschaeve

Frank Lieble

Goncalo Abreu, Pedro Marques

Shaun Doyle

Wilbram Hazejager

Anton Fuchs

Carl E. Ralston, Susan E. Davis

Stephan Haux

Dorte Ransby

Alan Gormley

Fabian Doring

Back to Top