Uwaga! Ze względu na zagrożenie związane z COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów jak i pracowników SAS, wszystkie szkolenia kalendarzowe oraz dedykowane prowadzimy w formule Live Web z instruktorem na żywo, ale w wirtualnej sali. Zachęcamy również do zapoznania się z bezpłatną ofertą szkoleń w postaci e-learning do samodzielnej nauki. Do zobaczenia on-line!SAS Studio

Nazwa szkolenia Poziom szkolenia Rodzaj szkolenia
Wprowadzenie do pojęć statystycznych w SAS Studio New
Szkolenie obejmuje podstawowe pojęcia statystyczne, które są niezbędne dla zrozumienia i używania metod statystycznych. Szkolenie wyjaśnia, co to jest statystyka i dlaczego ważne jest, aby rozumieć charakterystykę swoich danych. Informacje zawarte w tym szkoleniu są wymagane dla wielu innych szkoleń statystycznych oferowanych przez SAS.

1 podstawowy Classroom Live Web Classroom
SAS Viya Overview
This course provides an introduction to the applications in SAS Viya and discusses how each application is used in each phase of the SAS Analytics Life Cycle: Data, Discovery, Deployment, and Orchestration.

1 podstawowy e-Learning
Essential Data Analysis Using SAS Studio Tasks: A Point-and-Click Approach
In this course, you gain introductory knowledge into exploratory data analysis using SAS Studio tasks that execute the FREQ, MEANS, and UNIVARIATE procedures. The course focuses on the differences among these procedures as well as output interpretation. Introductory statistics terminology is also discussed.

2 średnio zaawansowany Live Web Classroom
Time Series Feature Mining and Creation
In this course, you learn about data exploration, feature creation, and feature selection for time sequences. The topics discussed include binning, smoothing, transformations, and data set operations for time series, spectral analysis, singular spectrum analysis, distance measures, and motif analysis.

3 zaawansowany e-Learning
Praca w SAS Studio dla programistów
Kurs jest wprowadzeniem do SAS Studio dla doświadczonych programistów SASa, SAS Studio to interfejs, który pozwala użytkownikom pisać i uruchamiać własne programy SAS, jak również wykorzystywać gotowe zadania i wstawki do generowania kodu.

Szkolenie składa się z materiałów w postaci PDFa oraz dostępu do środowiska do wykonywania ćwiczeń.

3 zaawansowany Live Web Classroom e-Learning
Podstawy modelowania szeregów czasowych
Kurs obejmuje podstawy modelowania danych szeregów czasowych i skupia się na zastosowaniu trzech głównych typów modeli wykorzystywanych do analizy jednorodnych szeregów czasowych: wygładzanie wykładnicze, autoregresywna zintegrowana średnia krocząca ze zmiennymi egzogenicznymi (ARIMAX) oraz składniki nieobserwowalne (UCM).

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning
SAS Viya: programowanie
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów, którzy będą modyfikować swoje programy SAS Base tak, aby działały w środowisku SAS Viya. Pokazuje, jak wykorzystywać funkcjonalność serwera SAS Cloud Analytic Services (CAS) do dostępu, zarządzania i manipulowania danymi, które są w pamięci.

Szkolenie jest przeznaczone dla doświadczonych programistów SAS.

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning