Uwaga! Ze względu na zagrożenie związane z COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów jak i pracowników SAS, wszystkie szkolenia kalendarzowe oraz dedykowane prowadzimy w formule Live Web z instruktorem na żywo, ale w wirtualnej sali. Zachęcamy również do zapoznania się z bezpłatną ofertą szkoleń w postaci e-learning do samodzielnej nauki. Do zobaczenia on-line!SAS Enterprise Guide

Nazwa szkolenia Poziom szkolenia Rodzaj szkolenia
SAS Enterprise Guide 1: Budowa zapytań i raportowanie
Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które nie mają doświadczenia w programowaniu, ale chcą dostać się do danych z różnych źródeł, przekształcać i agregować je oraz prezentować wyniki na raportach. Wykorzystywany jest graficzny interfejs i gotowe zadania SAS Enterprise Guide'a. Wiedza z tego szkolenia jest wymagana do szkoleń SAS Enterprise Guide 2: tematy zaawansowane i Creating Reports and Graphs with SAS Enterprise Guide. Jest również przydatna w szkoleniu SAS Enterprise Guide: analiza wariancji, regresja i regresja logistyczna, które pokazuje, jak wykonywać analizę statystyczną za pomocą zdań w SAS EG.

1 podstawowy Live Web Classroom e-Learning
Praca w SAS Enterprise Guide
Szkolenie skupia się na wykorzystaniu dostępnych kreatorów umożliwiających wykonywanie różnorodnych zadań bez konieczności pisania swojego kodu. Zadania pokazywane w trakcie szkolenia pozwolą na dostęp do danych, ich przefiltrowanie, agregację, połączenie, wyliczenie nowych pozycji danych, a także stworzenie raportów i wykonanie prostych analiz.

1 podstawowy Classroom Live Web Classroom
Raportowanie w SAS Enterprise Guide i SAS Add-In for Microsoft Office
Celem szkolenia jest zaprezentowanie możliwości SAS Enterprise Guide'a w temacie tworzenia zaawansowanych raportów tabelarycznych oraz wykresów. Wykorzystując dostępne kreatory uczestnik zapozna się z różnymi metodami prezentacji danych na raporcie. Podczas szkolenia zostanie zaprezentowane jak tworzyć zbiorczy raport zawierający wiele analiz, oraz dokonać eksportu raportu czy udostępnienia go odbiorcom. Podczas szkolenie zostanie również pokazane jak takie same raporty wykonać za pomocą SAS Add-In for Microsoft Office.

1 podstawowy Classroom Live Web Classroom
Wprowadzenie do pojęć statystycznych w SAS Enterprise Guide New
Szkolenie obejmuje podstawowe pojęcia statystyczne, które są niezbędne dla zrozumienia i używania metod statystycznych. Szkolenie wyjaśnia, co to jest statystyka i dlaczego ważne jest, aby rozumieć charakterystykę swoich danych.

Informacje zawarte w tym szkoleniu są wymagane dla wielu innych szkoleń statystycznych oferowanych przez SAS.

1 podstawowy Classroom Live Web Classroom
Introduction to Statistical Concepts Free e-learning
This course covers basic statistical concepts that are critical for understanding and using statistical methods. This course explains what statistics is and why it is important to understand the characteristics of your data.

The information in this course is a prerequisite for many other statistical courses that SAS Education offers. The course is appropriate for Base SAS and SAS Enterprise Guide users. Data, practices, and a case study are included.

1 podstawowy e-Learning
Przetwarzanie tekstu przy użyciu SAS 4GL
Szkolenie jest kontynuacją pracy z SAS od strony programistycznej. Swoimi tematami obejmuje zaawansowane kwestie związane z odczytem/importem plików tekstowych o różnych strukturach, także plików XML i JSON. Pozwala na poznanie przydatnych funkcji operujących na zmiennych tekstowych a także tych, które umożliwiają pracę z wyrażeniami regularnymi. Szkolenie obejmuje też tematy związane z tworzeniem własnych funkcji i rutyn, które można wykorzystywać we wszystkich procedurach SAS.

2 średnio zaawansowany Classroom Live Web Classroom
SAS Enterprise Guide 2: tematy zaawansowane
Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z aplikacją SAS Enterprise Guide i chcą rozszerzyć swoją wiedzę o zadania zaawansowane. Skupia się na wykorzystaniu zadania Budowa zapytań, m.in. do przekształcania różnego typu danych oraz ich konwersji, a także do budowy wyrażeń warunkowych. Pokazuje również, jak łączyć i agregować dane.

2 średnio zaawansowany Live Web Classroom e-Learning
Creating Reports and Graphs with SAS Enterprise Guide
This course is intended for experienced SAS Enterprise Guide users who want to create customized reports and graphs. You learn how to use point-and-click tasks and wizards in SAS Enterprise Guide to generate and customize bar charts, summary tabular reports, histograms, box plots, map charts, scatter plots, and line plots. You also learn how to modify the task-generated SAS code to enhance these reports and graphs.

2 średnio zaawansowany Live Web Classroom e-Learning
Administrowanie aplikacjami SAS Office Analytics i SAS Enterprise Guide
Kurs ten uczy jak administrować serwerami, użytkownikami, bibliotekami i opcjami SAS za pomocą SAS Office Analytics, który zawiera SAS Enterprise Guide oraz SAS Add-In dla Microsoft Office.

3 zaawansowany Live Web Classroom e-Learning
SAS Enterprise Guide dla programistów SAS
Szkolenie jest wprowadzeniem doświadczonych programistów SAS do aplikacji SAS Enterprise Guide, narzędzia, które pozwala wykorzystywać interfejs graficzny i gotowe zadania do tworzenia zapytań, raportów i wykresów, jak również udostępnia edytor do pisania i uruchamiania kodów SAS 4GL.

e-learning zawiera ćwiczenia oraz dane do nich.

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning
Wykorzystanie możliwości QKB w technologiach SAS
Kurs ten pomaga użytkownikom SAS uzyskać dostęp do komponentów Quality Knowledge Base (QKB)z różnych aplikacji technologii SAS.

E-learning obejmuje:

  • notatki z kursu w formacie PDF.
  • dostęp do wirtualnego laboratorium.

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning
SAS Federation Server: dostęp i wirtualizacja danych firmowych
SAS Federation Server ułatwia użytkownikom biznesowym dostęp do zabezpieczonych danych w celu stworzenia raportów i analiz. Udostępnia wirtualny widok na dane, zachowując wszystkie uprawnienia, bez przenoszenia danych. Ułatwia pracę IT poprzez prostą metodę udostępniania i zarządzania danymi.

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning
SAS Enterprise Guide: analiza wariancji, regresja i regresja logistyczna
Szkolenie przeznaczone jest dla użytkowników aplikacji SAS Enterprise Guide, którzy chcą wykonywać analizy statystyczne. Szkolenie zaczyna się od krótkiego przypomnienia podstawowych pojęć, następnie przedstawia różne metody analizy statystyczne i sposoby ich wykonywania za pomocą gotowych zadań SAS EG. Kurs jest napisany dla SAS Enterprise Guide 8 razem z SAS 9.4, ale studenci z poprzednimi wersjami SAS Enterprise Guide również skorzystają z tego kursu

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning