Uwaga! Ze względu na zagrożenie związane z COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów jak i pracowników SAS, wszystkie szkolenia kalendarzowe oraz dedykowane prowadzimy w formule Live Web z instruktorem na żywo, ale w wirtualnej sali. Zachęcamy również do zapoznania się z bezpłatną ofertą szkoleń w postaci e-learning do samodzielnej nauki. Do zobaczenia on-line!SAS Data Connector to Hadoop

Nazwa szkolenia Poziom szkolenia Rodzaj szkolenia
Zarządzanie danymi w Hadoop za pomocą Hive, Pig i SAS
Uczestnicy szkolenia poznają różne metody przetwarzania danych i ich przygotowania w ustrukturyzowanej i nieustrukturyzowanej formie do analiz. Uczą się jak zapisywać te dane w różnych formatach w systemie plików Hadoopa (HDFS) tak, aby uzyskać jak największą wydajność przy ich przetwarzaniu za pomocą Apache Hive i Apache Pig. Zapoznają się z technologiami SAS, dostępnymi w SAS Base oraz SAS/ACCESS Interface to Hadoop, pozwalającymi na dostęp i wykorzystanie danych Hadoop.

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning
Wykorzystanie technologii Hadoop w SASie
Szkolenie pokazuje, jak z poziomu kodu SAS odczytywać, modyfikować i zapisywać dane w Hadoopie. W pierwszej części prezentowane są metody dostępne w module SAS Base, pozwalające na odczyt i zapis danych Hadoop z Data Stepu, zarządzanie systemem plików w Hadoopie i wykonywanie kodów PIG za pomocą procedury HADOOP. Druga część pokazuje mechanizmy dostępne w module SAS/ACCESS Interface to Hadoop, które umożliwiają podpięcie biblioteki do Hadoopa i wykorzystanie SQL do odczytu i zapisu danych. Na zakończenie pokazane są dodatkowe technologie pozwalające na współpracę SASa i Hadoopa, w tym wykonywanie kodów DS2 w Hadoopie czy wykorzystanie Hadoopa jako źródła danych na platformie SAS Viya.

3 zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning