Uwaga! Ze względu na zagrożenie związane z COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów jak i pracowników SAS, wszystkie szkolenia kalendarzowe oraz dedykowane prowadzimy w formule Live Web z instruktorem na żywo, ale w wirtualnej sali. Zachęcamy również do zapoznania się z bezpłatną ofertą szkoleń w postaci e-learning do samodzielnej nauki. Do zobaczenia on-line!SAS Visual Forecasting

Nazwa szkolenia Poziom szkolenia Rodzaj szkolenia
Prognozowanie z użyciem Model Studio w SAS Viya
Kurs ten umożliwia praktyczne zapoznanie się z funkcjonalnością prognozowania w Model Studio, będącym częścią składową SAS Viya. Kurs rozpoczyna się od pokazania jak załadować dane do pamięci i wizualizacji danych szeregów czasowych, które mają być modelowane. Zmienne atrybutów są wprowadzane i implementowane w wizualizacji. Następnie kurs obejmuje podstawowe zagadnienia związane z wykorzystaniem potoków do generowania prognoz i wyborem potoków mistrzowskich w projekcie. Uczy on również, jak włączyć praktyki prognozowania na dużą skalę do projektu prognozowania. Obejmują one tworzenie hierarchii danych, uzgadnianie prognoz, nadpisywanie i najlepsze praktyki związane z wyborem modelu prognozy.

2 średnio zaawansowany Classroom Live Web Classroom e-Learning
Time Series Feature Mining and Creation
In this course, you learn about data exploration, feature creation, and feature selection for time sequences. The topics discussed include binning, smoothing, transformations, and data set operations for time series, spectral analysis, singular spectrum analysis, distance measures, and motif analysis.

3 zaawansowany e-Learning